Profesjonalny przyrząd do rozciągania i wzmacniania mięśni i ścięgien nóg Flexiline® wraz z całym systemem ćwiczeń został stworzony przez Oliwię Kukułkę, zawodową tancerkę tańca klasycznego i nauczycielkę jogi. Oliwia korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia i przy współpracy z Anną Kwitniewską trenerką, gimnastyczką artystyczną i olimpijką z Atlanty jak i przy  współpracy  fizjoterapeutów. Opracowała system ćwiczeń z gumą oporową Flexiline®. Tak powstała ta niezwykle uniwersalna i skuteczna metoda treningowa.

Oliwia Kukułka jest certyfikowaną nauczycielką jogi , profesjonalną tancerką. Jedną z pierwszych Certyfikowanych instruktorek w Polsce z Progressing Ballet Technique (PBT)instruktorką tańca współczesnego oraz instruktorką fitness.
Ukończyła Państwowa Szkołę Baletową w Gdańsku. W swojej karierze występowała m.in. w spektaklach baletowych, operach, musicalach oraz widowiskach telewizyjnych, w Polsce, Miami, Chinach, Meksyku i na Mallorce. Przyrząd do rozciągania i wzmacniania mięśni i ścięgien nóg – Flexiline®, który opracowała i opatentowała jest efektem jej 20 letniej pracy zawodowej. Stretching jest częścią jej codziennego życia.

     - Taniec klasyczny wymaga ogromnej dyscypliny i doskonałej kontroli własnego ciała. m. in. dużej elastyczności i rozciągnięcia. Przeważnie do rozciągania potrzebna jest druga osoba, która poprzez dociskanie i przyłożenie odpowiedniej siły pomaga w treningu. Niestety partner treningowy nie zawsze jest wstanie wyczuć jakiej maksymalnej siły użyć, co może prowadzić do kontuzji.

     - Pierwsza wersja gumy oporowej do rozciągania Flexiline® powstała w 1997 roku jeszcze podczas nauki w szkole baletowej. Stopniowo konstrukcja była ulepszana o kolejne udoskonalenia takie jak regulacja siły napięcia gumy, strzemiona czy poduszka chroniąca przed otarciami czy niepożądanym uciskiem. Wszystkie ulepszenia były wynikiem codziennego używania przyrządu i sprawiły, że trening stał się łatwiejszy i przyjemniejszy. Ostateczna wersja przyrządu gumy do rozciągania Flexiline® została opatentowana w 2012.

     - Ćwiczenia z gumą oporową Flexiline® skupiają się głównie na rozciąganiu i wzmacnianiu  mięśni i ścięgien nóg. Dużą inspiracją do stworzenia systemu treningowego z Flexiline® były asany, elementy fizjoterapii a także barre au sol.

     - Główna zasada Flexiline®:
to Ty najlepiej znasz swoje ciało i znasz jego granice.

- Z gumą oporową  Flexiline® sam dobierasz siłę ciągu. Dzięki regulacji napięcia decydujesz jak intensywny będzie Twój dzisiejszy trening. Możesz zacząć z małego rozwarcia nóg czyli niewielkiego rozciągnięcia a w miarę postępów stopniowo zwiększyć opór :)Wiesz, że musisz  słuchać własnego ciała i trenować regularnie, to w bezpieczny sposób możesz osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Najważniejsze jest słuchanie własnego ciała!

     - Osoby  zaawansowane chętnie wykorzystują gumę do rozciągania Flexiline® do rozgrzewki przed ekstremalnym wysiłkiem np.przed spektaklem lub zawodami. Dzięki konstrukcji Flexiline® umożliwia przygotowanie ciała do bardziej ekstremalnych form rozciągania oraz innych aktywności fizycznych.

- Przy regularnych ćwiczeniach wyraźny progres jest widoczny już po upływie jednego miesiąca. Zwiększa się zakres rozwartości nóg do szpagatu. Ćwiczenia rozciągające i wzmacniające z gumą oporową do rozciągania i wzmacniania Flexiline® umożliwiają polepszenie warunków fizycznych. Zwiększają stopień rozciągnięcia ścięgien i mięśni nóg, dzięki czemu wzrasta łatwość z jaką wykonuje się skomplikowane elementy wymagające dużego rozciągnięcia. Odpowiednie rozciąganie jest niezbędne dla tancerzy, osób uprawiających sporty walki, kickboxing, karate, akrobatów, piłkarzy i wszystkich innych którzy chcą dbać o swoje ciało. Doskonale sprawdza się podczas praktyki jogi.