Oliwia Kukułka o Flexiline® i rozciąganiu

Oliwia Kukułka o Flexiline® i rozciąganiu

Oliwia Kukułka jest certyfikowaną nauczycielką jogi integralnej, profesjonalną tancerką, instruktorką tańca współczesnego oraz instruktorką fitness.

Ukończyła Państwowa Szkołę Baletową w Gdańsku. W swojej karierze występowała m.in. w spektaklach baletowych, operach, musicalach oraz widowiskach telewizyjnych, w Polsce, Miami, Chinach, Meksyku i na Mallorce. Przyrząd do rozciągania mięśni i ścięgien nóg – Flexiline®., który opracowała i opatentowała jest efektem jej 20 letniej pracy zawodowej. Stretching jest częścią jej codziennego życia.

     - Taniec klasyczny wymaga ogromnej dyscypliny i doskonałej kontroli własnego ciała. m. in. dużej elastyczności i rozciągnięcia. Przeważnie do rozciągania potrzebna jest druga osoba, która poprzez dociskanie i przyłożenie odpowiedniej siły pomaga w treningu. Niestety partner treningowy nie zawsze jest wstanie wyczuć jakiej maksymalnej siły użyć, co może prowadzić do kontuzji.

     - Pierwsza wersja przyrządu Flexiline® powstała w 1997 roku jeszcze podczas nauki w szkole baletowej. Stopniowo konstrukcja była ulepszana o kolejne udoskonalenia takie jak regulacja siły napięcia gumy, strzemiona czy poduszka chroniąca przed otarciami czy niepożądanym uciskiem. Wszystkie ulepszenia były wynikiem codziennego używania przyrządu i sprawiły, że trening stał się łatwiejszy i przyjemniejszy. Ostateczna wersja przyrządu do rozciągania Flexiline® została opatentowana w 2012.

    
- Ćwiczenia z Flexiline® skupiają się głównie na rozciąganiu mięśni i ścięgien nóg. Przyrząd zapewnia stałą, przewidywalną siłę nacisku tak ważną przy rozciąganiu statycznym.

- Główna zasada Flexiline®:

to Ty najlepiej wiesz, gdzie jest Twój próg bólu. Dzięki regulacji naciągu sam decydujesz jak daleko chcesz się posunąć. Wiesz, że musisz trochę pocierpieć ale jeżeli słuchasz własnego ciała i trenujesz regularnie, to w bezpieczny sposób możesz osiągnąć satysfakcjonujący efekt w krótkim czasie. Odpowiednio dobierając ustawienie urządzenia nie zrobisz sobie krzywdy i unikniesz kontuzji. Najważniejsze jest słuchanie własnego ciała!

     - Przykładowo, podczas rozciągania do szpagatu nie jesteśmy w stanie samodzielnie pokonać progu bólu. Z Flexiline® sam dobierasz siłę nacisku. Regulator można rozluźnić i wystartować z małego rozwarcia a w miarę postępów stopniowo je zwiększać.

     - Osoby bardziej zaawansowane chętnie wykorzystują Flexiline® do rozgrzewki przed ekstremalnym wysiłkiem. Dzięki konstrukcji zapewniającej nieograniczony zakres ruchów Flexiline® umożliwia przygotowanie ciała do bardziej ekstremalnych form rozciągania oraz innych aktywności fizycznych.


- Przy regularnych ćwiczeniach z gumą oporową Flexiline® wyraźny progres jest widoczny już po upływie jednego miesiąca.

Zwiększa się zakres rozwartości nóg do szpagatu. Jednocześnie nogi są wzmocnione. Ćwiczenia rozciągające z Flexiline® umożliwiają polepszenie warunków fizycznych. Zwiększają stopień rozciągnięcia ścięgien i mięśni nóg, dzięki czemu wzrasta łatwość z jaką wykonuje się skomplikowane elementy wymagające dużego rozciągnięcia. Odpowiednie rozciąganie jest niezbędne dla tancerzy, osób uprawiających sporty walki, kickboxing, karate, akrobatów, piłkarzy i wszystkich innych którzy chcą dbać o swoje ciało.